Godziny pracy Pogotowie kanalizacyjne tel.502-220-475
Pn-Pt 6-22, Sb 7-16, pozostałe - awaryjnie

Najlepsze metody udrożniania rur kanalizacjach

Najlepsze metody udrożniania rur kanalizacjach

Każdy przeżył ten moment, kiedy po zmywaniu naczyń i opróżniania zlewu okazało się, że woda spływa wolniej lub wcale. Zazwyczaj oznacza to, że odpływ jest zatkany i coś utknęło gdzieś w rurach, powodując przeszkodę. Zobacz, jak możesz poradzić sobie z tym problemem.

Spis treści:

1. Soda oczyszczona i ocet

2. Wrzątek – rozwiązanie tkwi w prostocie

3. Sól i soda oczyszczona

4. Chemiczne i biologiczne środki czyszczące

5. Zadzwoń po profesjonalną pomoc

Soda oczyszczona i ocet

Soda oczyszczona i ocet to dwa najskuteczniejsze naturalne, domowe środki czyszczące, których możesz używać w całym domu. Sugerujemy zmieszanie szklanki sody oczyszczonej ze szklanką octu, aby stworzyć środek odblokowujący odpływ. Podczas mieszania tych dwóch składników powinny od razu mocno ze sobą reagować, więc należy szybko wlać je do odpływu. Zalany środkiem odpływ pozostaw na godzinę lub nawet na całą noc, aby uzyskać najlepszy efekt. Na koniec spłucz wszystko gorącą wodą.

Wrzątek – rozwiązanie tkwi w prostocie

To jeden z najprostszych sposobów. Zagotuj czajnik z taką ilością wody, jaka się tam maksymalnie mieści. Następnie powoli wlewaj wodę do odpływu w kilku etapach, odczekując kilka sekund między każdym zalewaniem. Wrząca woda przepłynie przez rury, rozpuszczając wszelkie przeszkody na swojej drodze. Ogólnie jest to najszybszy i najłatwiejszy sposób na odblokowanie odpływu. Nawet jak odpływ nie jest zatkany, warto raz na jakiś czas przelewać go wrzątkiem.

Sól i soda oczyszczona

Ogólnie rzecz biorąc, sól i soda oczyszczona to produkty, które wszyscy mamy w naszych szafkach kuchennych. Po prostu wymieszaj szklankę soli ze szklanką sody i wlej je do zablokowanego odpływu. Pozostaw na 10-20 minut, a następnie zalej wrzątkiem. Te trzy składniki zmieszane razem spowodują reakcję chemiczną, która powinna rozpuścić ciała obce znajdujące się w rurach.

Chemiczne i biologiczne środki czyszczące

Jeśli wypróbowałeś wszystkie powyższe metody bez powodzenia, to Twój odpływ może wymagać czegoś nieco mocniejszego. Chemiczne środki do czyszczenia rur można kupić w większości supermarketów. Stosując je, postępuj zgodnie z zaleceniami producenta.

Jeśli jesteś bardziej przyjazny dla środowiska i starasz się unikać silnych chemicznych środków czyszczących, to spróbuj biologicznych. Te środki czyszczące wykorzystują enzymy, które niszczą wszelkie blokady, ale mają ograniczoną moc w przeciwieństwie do silnych chemicznych środków czyszczących, więc mogą nie być skuteczne w usuwaniu bardziej uporczywego brudu blokującego odpływ.

Zadzwoń po profesjonalną pomoc

Jeśli odpływ jest nadal zablokowany i próbowałeś wszystkiego bez powodzenia, musisz zadzwonić do specjalisty i poprosić o pomoc. Nie tylko dokładnie odetkają i udrożnia rury, ale również dokonają inspekcji rur za pomocą kamer.