Godziny pracy Pogotowie kanalizacyjne tel.502-220-475
Pn-Pt 6-22, Sb 7-16, pozostałe - awaryjnie

Kiedy wezwać pogotowie kanalizacyjne?

Kiedy wezwać pogotowie kanalizacyjne? Wbrew pozorom odpowiedź na to pytanie nie jest łatwa i jednoznaczna. Najważniejsze jest, aby nie spóźnić się z wezwaniem odpowiedniej, fachowej pomocy. Spóźniona reakcja może przynieść bardzo przykre konsekwencje.

Kiedy wezwać pogotowie kanalizacyjne? Wbrew pozorom odpowiedź na to pytanie nie jest łatwa i jednoznaczna. Najważniejsze jest, aby nie spóźnić się z wezwaniem odpowiedniej, fachowej pomocy. Spóźniona reakcja może przynieść bardzo przykre konsekwencje.

Spis treści:

1. Kiedy wezwać pogotowie kanalizacyjne? Na pewno to poczujesz

2. Kiedy domowe sposoby zawodzą

3. Przegląd i inspekcja kanalizacji

4. A kiedy domowe sposoby zawiodą...

Kiedy wezwać pogotowie kanalizacyjne? Na pewno to poczujesz

Dziś niemal natychmiastowy dostęp do wszelkiej wiedzy daje wiele możliwości i sprawia, że życie staje się łatwiejsze. Z drugiej strony jednak zbyt wiele informacji powoduje szum informacyjny oraz nadmiar nieistotnych komunikatów. W tych okolicznościach warto mieć pod ręką numer telefonu do sprawdzonych fachowców. A w pewnych okolicznościach numer do specjalistów z pogotowia kanalizacyjnego może okazać się jednym z najważniejszych kontaktów. Niestety często przekonujemy się o tym za późno, a ten błąd może przysporzyć bardzo wielu nieprzyjemności. Pierwszym sygnałem wskazującym na konieczność interwencji pogotowia kanalizacyjnego jest przykry zapach wydobywający się z urządzeń sanitarnych lub w pobliżu studzienek kanalizacyjnych, lub rewizyjnych. Ten wyczuwalny sygnał może zwiastować początek katastrofy. Jedynym sposobem na wyjście z tej sytuacji bez strat, jest wezwanie wykwalifikowanej pomocy.

Kiedy domowe sposoby zawodzą

Z drobnymi zapchaniami możemy poradzić sobie sami. Czasem nie trzeba zbyt wiele wysiłku, by udrożnić zapchany zlew, toaletę czy wannę. Jednak, kiedy ewidentnie awaria nie chce ustąpić, lepiej dać sobie spokój. Dalsze próby udrożnienia bez odpowiedniej wiedzy oraz narzędzi, mogą skończyć się uszkodzeniem syfonu, przyłącza, instalacji bądź armatury. Szybka i fachowa pomoc upora się np. z czyszczeniem kanalizacji w kilka minut. Bez niepotrzebnego stresu i bałaganu. Kilkadziesiąt złotych rachunku to naprawdę niewygórowana cena za czystość oraz komfort.

Przegląd i inspekcja kanalizacji

Profesjonalne pogotowie kanalizacyjne świadczy szeroki zakres usług. To nie tylko wyjazdy interwencyjne, ale również przeglądy i oględziny. Nie jesteś pewien stanu technicznego instalacji sanitarnej w domu oraz w okolicach przyłącza? Żaden problem. Dysponująca nowoczesnym sprzętem firma dokona inspekcji, używając specjalistycznej kamery szybko dotrze do niedostępnych miejsc. Taka inspekcja może oszczędzić wielu problemów w przyszłości.

A kiedy domowe sposoby zawiodą...

Każdy sposób jest dobry, jeśli jest skuteczny. Może to banał, ale w tym przypadku liczy się szybki efekt. Można zgadywać również ile domowych sposobów istnieje, ale z pewnością zdarzają się takie awarie, gdzie fachowa pomoc będzie nieodzowna. Jeśli nie potrafimy sobie pomóc, nie dopuśćmy do większych szkód. I niech ta prosta zasada będzie odpowiedzią na poruszony temat.