Godziny pracy Pogotowie kanalizacyjne tel.502-220-475
Pn-Pt 6-22, Sb 7-16, pozostałe - awaryjnie

Czy pogotowia kanalizacyjne udzielają pomocy w okresie świątecznym

serwis icon

Niedrożność kanalizacji powodująca zatrzymywanie się lub nawet cofanie się wody utrudnia codzienne funkcjonowanie. Każdy, kto doświadczył awarii instalacji kanalizacyjnej pragnie jak najszybciej przywrócić jej prawidłowe działanie. Usługę umożliwiającą usunięcie zatoru oferuje specjalne pogotowie kanalizacyjne, które szybko dociera do klienta i sprawnie rozprawia się z awarią. Co w sytuacji, gdy do niedrożności dojdzie w okresie świątecznym lub w weekend? Czy pogotowie kanalizacyjne jest czynne poza dniami roboczymi?

Pogotowie kanalizacyjne w dni robocze, weekendy i święta


Pogotowie kanalizacyjne służy do rozwiązywania nagłych problemów związanych z niedrożnością rur kanalizacyjnych. Zazwyczaj na pomoc hydraulika trzeba czekać kilka dni, a w momencie zatkania się rur, tak długi okres oczekiwania jest niemożliwy. Wtedy do akcji wkracza pogotowie kanalizacyjne, które przygotowane jest na nagłe sytuacje i może wyruszyć na pomoc jeszcze tego samego dnia. Dział ten nie jest czynny w niedzielę i święta. Mogą zdarzyć się wyjątkowe, pojedyncze interwencje, jednak pogotowie kanalizacyjne funkcjonuje przede wszystkim w dni robocze.


Kiedy potrzebna jest pomoc pogotowia kanalizacyjnego, a kiedy firmy udrożniającej kanalizację?


Bagatelizowanie problemów niedrożności rur, które objawiają się wcześniejszym spowolnieniem odpływania wody czy nieprzyjemnym zapachem, może prowadzić do poważnej awarii wymagającej pomocy pogotowia kanalizacyjnego. Jeśli dojdzie do zatrzymania się wody lub jej cofania, natychmiastowa pomoc jest niezbędna, by przywrócić możliwość korzystania z sanitariatów. Warto jednak mieć na uwadze, że odpowiednio szybka reakcja może zapobiec eskalacji problemu i kosztów związanych z jego usunięciem. Skorzystanie z pomocy firmy zajmującej się czyszczeniem kanalizacji i udrożnianiem rur pozwoli usunąć niewielkie zatory i zapewnić kanalizacji sprawne działanie.


Czy da się zapobiec powstawaniu zatorów w kanalizacji?


W większości przypadków możliwe jest zapobieganie powstawania zatorów, jednak zdarzają się błędy konstrukcyjne, w wyniku których mimo prawidłowego użytkowania dochodzi do niedrożności. Niewłaściwe dopasowanie średnicy rur, nieodpowiednie poprowadzenie instalacji czy zbyt duża ilość kolanek mogą nie tylko utrudniać pracę kanalizacji, ale również sprawiać problem w znalezieniu i usunięciu zatoru.


Często wymienianą przyczyną zatorów jest niewłaściwe korzystanie z instalacji. Wrzucanie do toalet resztek z obiadu, fusów od kawy, a nawet zabawek będzie zwężać światło rur, prowadząc z czasem do niedrożności. Oczywiście da się ułatwić korzystanie z kanalizacji w sposób prawidłowy. Sprawdzą się wszelkiego rodzaju sitka montowane na odpływach, na których będą zatrzymywać się wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia. Warto pamiętać o regularnym udrożnianiu odpływów przeznaczonymi do tego preparatami.