W jakim celu przeprowadza się monitoring tv instalacji kanalizacyjnej?
Monitoring telewizyjny instalacji kanalizacyjnych należy do jednych z najnowocześniejszych metod inspekcji sieci komunalnych. Dzięki uniwersalności i łatwej obsłudze, znajduje szerokie zastosowanie w zakładach gospodarki komunalnej czy w firmach świadczących usługi w zakresie napraw instalacji kanalizacyjnych. Na czym polega jego skuteczność? Zapraszamy do lektury.
Spis treści:
1. Od domowych przyłączy, aż po wielkomiejską infrastrukturę
2. Dokładny obraz, bez ograniczenia miejskiego ruchu
3. Zajrzyj w głąb instalacji kanalizacyjnej
Od domowych przyłączy, aż po wielkomiejską infrastrukturę
Do monitoringu instalacji kanalizacyjnych wykorzystuje się urządzenia o różnym stopniu zaawansowania. Począwszy od najprostszych sond umieszczonych na sztywnym przewodzie nawiniętym na mechanicznie obsługiwany bęben, aż po złożone kamery osadzone na specjalnych wózkach, które dają wyraźny obraz pod różnym kątem i pozwalają ocenić stan odległych odcinków instalacji. Proste kamery znajdują zastosowanie w kanalizacjach o mniejszych średnicach w przyłączach przydomowych. Bardziej rozbudowane systemy przystosowane są do pełnoobrazowej inspekcji sieci miejskiej i kolektorów o dużych średnicach i dają wyraźny obraz nawet w niesprzyjających warunkach pracy.
Dokładny obraz bez ograniczenia miejskiego ruchu
Głównym zadaniem monitoringu instalacji kanalizacyjnej jest ustalenie lokalizacji i przyczyny awarii. W złożonych sieciach miejskich monitoring pozwala na bezinwazyjną ocenę stanu infrastruktury kanalizacyjnej zlokalizowanej tuż pod powierzchnią ruchliwych centrów miast. To bardzo wygodne i relatywnie tanie rozwiązanie. Nie ma konieczności wykonywania skomplikowanych prac drogowych i reorganizacji ruchu drogowego. To jedna z najważniejszych zalet wykorzystania monitoringu w praktyce, pozwala oszczędzić czas i pieniądze.
Zajrzyj w głąb instalacji kanalizacyjnej
Monitoring tv instalacji kanalizacyjnej, to doskonały sposób na profilaktykę. Umożliwia nie tylko skuteczną ocenę istniejącej infrastruktury, ale pozwala na dokładne zaplanowanie bezwykopowych remontów głównych odcinków sieci i kolektorów. Obraz z kamer można zapisać na przenośnych nośnikach danych, takich jak płyty CD czy pendrive i poddać dalszej analizie lub dostarczyć Klientowi jako dokumentację wykonanych prac. W ocenie fachowców, monitoring to najlepszy sposób na ocenę stanu kanalizacji. I w zasadzie jedyny, który pozwala dosłownie zajrzeć do wnętrza rur.