Godziny pracy Pogotowie kanalizacyjne tel.502-220-475
Pn-Pt 6-22, Sb 7-16, pozostałe - awaryjnie

Na czym polega hydrodynamiczne czyszczenie kanalizacji?

Zatkana toaleta - jak temu zapobiec?

Aby system kanalizacji działał sprawnie i wydajnie, niezbędne jest zapobieganie występowaniu różnego rodzaju zatorów i błyskawiczne usuwanie tych, które się pojawiły. Metod czyszczenia kanalizacji jest wiele, jednak za najbardziej skuteczną uznawana jest technologia hydrodynamiczna, znana również pod nazwą WUKO.

Spis treści:

1. Czym jest hydrodynamiczne czyszczenie kanalizacji?

2. Czym charakteryzuje się czyszczenie metodą WUKO?

3. Zalety technologii WUKO

Czym jest hydrodynamiczne czyszczenie kanalizacji?

WUKO, czyli hydrodynamiczne oczyszczanie kanalizacji polega na wprowadzeniu do róż instalacji specjalnego węża, który tłoczy wodę pod bardzo dużym ciśnieniem. Węże te mogę mieć różne średnice i głowice wykonane z wytrzymałej stali nierdzewnej. Woda tłoczona jest z pojazdu należącego do firmy kanalizacyjnej, który jest specjalnie przystosowany do tej techniki oczyszczania ścieków. Woda pod ciśnieniem skutecznie rozbija wszelkie zanieczyszczenia i wypłukuje je na zewnątrz, a także sprawnie radzi sobie z zatorami. Wszystkie nieczystości trafiają do oddzielnego zbiornika zlokalizowanego w tym samym aucie.

Czym charakteryzuje się czyszczenie metodą WUKO?

Hydrodynamiczne czyszczenie kanalizacji uznawane jest z najmniej inwazyjne i nieszkodliwe dla środowiska naturalnego. Jeśli zachodzi taka potrzeba, w procesie tym wykorzystuje się dodatkowe dysze czyszczące, które zostały zaprojektowane do zadań specjalnych. Dla przykładu: dysze rotacyjne są w stanie pozbyć się twardych i gromadzonych przez wiele lat zatorów wapiennych i nieczystości. Co ważne, za pomocą WUKO możliwe jest również sprawne i szybkie usunięcie z instalacji zalegających włosów, tłuszczu, ręczników papierowych, a nawet kamieni! To zatem metoda niezwykle wydajna i efektowna, dlatego sięga po nią coraz więcej przedsiębiorstw i instytucji.

Zalety technologii WUKO

Czyszczenie kanalizacji metodą hydrodynamiczną to gwarancja szeregu istotnych korzyści. Pierwszą z nich jest możliwość rezygnacji z użycia ciężkich środków chemicznych. Kolejną – ryzyko uszkodzenia instalacji jest całkowicie wyeliminowane (w przeciwieństwie do mechanicznego udrażniania rur). Cały potrzebny sprzęt jest natomiast umieszczony w dedykowanym samochodzie, a zatem mobilna oczyszczalnia kanalizacji może bez problemu dojechać niemal wszędzie. Na koniec warto podkreślić, że technologia WUKO umożliwia skuteczne usunięcie zatorów zarówno w systemach kanalizacji miejskiej, jak i tych mieszczących się w naszych domach. WUKO stosuje się również do udrażniania kanalizacji deszczowych.